Dni Morza Sail Szczecin – film z wydarzenia

25.06.2019

W dniach 14-16 czerwca w Szczecinie jak co roku odbyła się międzynarodowa impreza Dni Morza Sail Szczecin. Jest to wydarzenie, na które ściągają żaglowce z różnych stron świata, organizowane z rozmachem i tłumnie odwiedzane przez mieszkańców Szczecina, województwa zachodniopomorskiego, jak i licznych turystów z innych części Polski i z różnych krajów. Impreza odbywała się na Łasztowni, niemal w samym centrum miasta. Wśród szczególnych atrakcji była wizyta jednego z największych żaglowców świata o nazwie Juan Sebastian de Elcano, jak również możliwość przejazdu Wheel of Szczecin, największym diabelskim młynem w Polsce. Elcano to ponad 100-metrowa jednostka szkolna, duma hiszpańskiej marynarki. Okręt ten gościł w Polsce po raz pierwszy i jako cel podróży wybrał właśnie port w Szczecinie.

Sail Szczecin - film i zdjęcia z ziemi, wody, drona

Podczas naszej wizyty na tej imprezie nagraliśmy wiele ujęć i wykonaliśmy dużo zdjęć dokumentujących atrakcje, ludzi, emocje. Zdjęcia i filmy wykonywane były z kamer i aparatów naziemnych oraz z drona. Pierwsze nagrania powstały już na kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy, gdy towarzyszyliśmy wspomnianemu wielkiemu żaglowcowi podczas jego rejsu przez Zalew Szczeciński i Odrę do portu w centrum miasta. W tym celu wykonaliśmy kilka lotów dronem, startując z różnych miejsc na trasie rejsu. Podczas realizacji ujęć wykorzystaliśmy również motorówkę, by piękno żaglowca uchwycić również od strony wody. Podczas samej oficjalnej części imprezy skupiliśmy się na ujęciach wykonywanych klasycznymi kamerami z ziemi oraz z wody z pokładu katamarana płynącego po Odrze. Byliśmy również na wspomnianym diabelskim młynie, dzięki czemu powstały ciekawe ujęcia z dużej wysokości bez konieczności użycia drona.

Więcej o tym jak wykonujemy filmy eventowe, jakim sprzętem pracujemy i co jest dla nas ważne przy filmowaniu imprez nie tylko w Szczecinie, ale i w Poznaniu, Koszalinie, Gorzowie Wlkp. i w innych miejscowościach znajdziesz w dziale reportaże filmowe oraz filmowanie w Szczecinie. Więcej informacji o naszych filmach i zdjęciach wykonywanych z powietrza na podstronie zdjęcia i filmy z lotu ptaka.

Powrót do pozostałych aktualności