Dlaczego warto zamówić kamerzystę na wesele?

02.05.2019

Filmy ślubne cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Profesjonalnie wykonany film z wesela gwarantuje zachowanie wspomnień na całe życie z tego niezwykłego momentu. Odpowiednio uchwycone gesty, rozmowy, emocje, muzyka pozwalają dużo lepiej odtworzyć atmosferę ślubu i wesela niż same fotografie.

Ktoś mógłby zapytać: dlaczego w dobie wszechobecnych kamer w smartfonach oraz małych kompaktowych urządzeń do rejestracji obrazu warto zamawiać usługę profesjonalnego kamerzysty? Dlaczego zamawiać usługę filmowania ślubu, wesela?

Po pierwsze zawodowy kamerzysta na wesele przybędzie ze sprzętem w pełni profesjonalnym, pozwalającym na wykonanie filmu w doskonałej jakości, nawet przy niekorzystnych warunkach oświetleniowych, zmiennym tłem, dużej dynamice scen. Dzięki temu obraz będzie ostry, wyraźny, bez szumów, niepotrzebnych drgań, z wiernie oddanymi kolorami i jakość ta będzie świetna nawet podczas wyświetlania na bardzo dużych ekranach (nie tylko na niewielkim monitorze). Pisząc „sprzęt” oczywiście mamy na myśli nie tylko profesjonalną kamerę ale również zaawansowane systemy stabilizacji obrazu, oświetlenie, a nawet drona by wykonać zachwycające ujęcia z lotu ptaka.

Po drugie profesjonalny kamerzysta na wesele zabierze ze sobą minimum dwie kamery, każda nagrywająca sceny na dwóch kartach jednocześnie, co wyeliminuje ryzyko braku pamiątki w przypadku jakiś nieprzewidzianych problemów technicznych. Zapasowy sprzęt to podstawa w profesjonalnym wideofilmowaniu ślubów, wesel i innych uroczystości!

Po trzecie film z wesela to nie tylko obraz, ale i dźwięk. Zarejestrowanie czystego, wyraźnego dźwięku w każdych warunkach wymaga odpowiedniego sprzętu. Zawodowy kamerzysta na pewno będzie miał ze sobą w tym celu odpowiednie mikrofony.

Po czwarte sam sprzęt to nie wszystko. Aby film był pełen pięknych odpowiednio skadrowanych ujęć najważniejszych momentów, powinna je wykonać osoba mająca duże doświadczenie przy realizacji filmów. Każdy zrealizowany film to kolejne cenne doświadczenia dla kamerzysty. Każdy kolejny film jest w jakiś sposób lepszy od poprzedniego. Warto w tym ważnym momencie zaufać profesjonaliście!

Po piąte sam materiał filmowy i zarejestrowany dźwięk to dopiero połowa pracy. Aby film z wesela był piękny, przyjemny w odbiorze, by wzruszał i wywoływał pozytywne emocje, musi być dobrze zmontowany. Montaż to nie tylko samo poukładanie ujęć jedno po drugim, ale również profesjonalna koloryzacja, odpowiednio dodany dźwięk, muzyka, płynne przejścia, napisy, efekty cyfrowe – praca nad filmem sekunda po sekundzie, minuta po minucie aż do uzyskania właściwego efektu. Aby prawidłowo zmontować film potrzeba nie tylko profesjonalnego oprogramowania ale również dużego doświadczenia. Profesjonalne firmy oferujące filmowanie wesel, ślubów coraz częściej oferują również wykonanie krótkiego dynamicznego teledysku ślubnego.

Po szóste cena takiej usługi nie jest wysoka, a dzięki Amigo Film Foto oferującej filmowanie wesel, ślubów w Poznaniu, Szczecinie, Gorzowie Wlkp., Koszalinie i innych miejscowościach regionu jest jeszcze bardziej przystępna. Niedużym kosztem usługę można rozszerzyć o ujęcia wykonywane przez drugiego dodatkowego kamerzystę oraz / lub przez operatora drona, co uczyni film jeszcze lepszym! O naszych filmach ślubnych i nie tylko możesz poczytać również w zakładce Filmy ślubne. Możesz też się z nami skontaktować telefonicznie, mailowo lub umówić się na spotkanie.

Powrót do pozostałych aktualności